Banyo En İyi Nasıl Temizlenir?

Banyo En İyi Nasıl Temizlenir?

Sabahları güne başlar başlamış ilk gittiğimiz yer banyodur. Banyolar kişisel temizlik yaptığımız özel alanlardır. Bu nedenle konforlu ve sağlıklı kullanım açısından iyi dekore edilmesi ve düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir.

Banyo Temizlemede Kullanılan En Sağlam Malzemeler

Her kullanımdan sonra düzenli olarak temizlenmeyen banyolarda bir süre sonra nemden dolayı haşereler ve mikroplar oluşmaya ve çoğalmaya başlar. Bu kişilerde cilt ve solunum yolu hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle banyo temizliğinin rutin olarak dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Banyo temizliği için kullanılan bazı etkili ürünler bulunmaktadır. Eğer kimyasal içeriğe sahip ürünleri kullanmak istemiyorsanız bunun yerine sirke, Arap sabunu veya sirke kullanabilirsiniz. Muslukları, banyo dolaplarını, dolap içlerinde sirkeyle temizleyebilirsiniz. Klozetinizi sirke ve karbonatı karıştırarak temizleyebilirsiniz. Dilerseniz eşit miktarlarda sirke ve Arap sabununu karıştırabilirsiniz. Banyolar hijyen açısından evin en önemli alanıdır.

 

banyo yüzey temizleyiciBanyonuzu rahat bir şekilde temizlemek için öncelikle dağınıksa eğer düzenleyin. Banyonuzdaki fazlalıkları toplayın. Dolapların içinde kullanmadığınız ürünler varsa atın. Bu ürünlerin birçoğunun tarihi geçmiş olabilir bu yüzden kullanmamalısınız. Kirli çamaşırlar varsa ve ortamı karmaşık gösteren eşyalar varsa eğer, onları toplayın ve kirli sepetine koyarak dışarı çıkarın. Daha sonra temizliğe duvar fayanslarını temizleyerek başlayın. Bunun için kir veya kireç sökücü kullanabilirsiniz ardından bezle silin. Kurulama gerektirmeyen bir bezle duvarları durulayın.

İz Bırakmayan Temizleyici Arap Sabunları

Duşakabini ve klozeti temizlemeden evvel her iki bölüm için deterjan sıkıp kirlerin, kalıntıların yumuşamasını sağlayın. Bunun için özel alanlarda kullanılan deterjanlardan yararlanabilirsiniz. Kirler veya kalıntılar yumuşadıktan sonra her iki bölümü iyice ovun ve sonra durulama yapın. Lavabo, ayna ve muslukları temizleyin. Musluğu temizlerken aynaları temizlemeyi unutmayın. Bunun için krem temizleyici veya Arap sabunu kullanabilirsiniz.

 

banyo temizlemeBanyo dolaplarının yüzeylerini ve içlerini temizlemeyi unutmayın. Son olarak zeminleri uygun bir bezle temizleyin veya yıkayın. Banyo temizliği sıkıcı ve zaman alan bir süreç olabilir. Klozet, duşakabin, ayna, dolap, musluklar ve çekmecelerin temizliği sağlık açısından önemlidir. Bu bölümleri temizlemek uzun bir zaman alabilir. Biten diş macunlarınızı, kullanılmayan fırçaları atın ve kirli sepetlerini dışarıya çıkarın. İlk aşama banyonuzu fazlalıklardan arındırmak olacaktır.  Kullanmadığınız bitmiş veya tarihi geçmiş ürünleri çöpe atın. Kirli çamaşırlarınızı ise belli bir düzende yıkayın. Lavabonun etrafında bulunan ve kullanmadığınız ürünleri atabilirsiniz.

 

banyo yüzey temizleme ürünleriBanyonuzda rahat bir temizlik yapmak istiyorsanız eğer, mutlaka düzenleyicilerden kullanmalısınız. Dolaplarınızı ve çekmecelerinizi temizledikten sonra kullanacağınız birçok ürünü düzenleyicilere koyabilirsiniz. Hepsinin bir arada bulundurun.  Ayrı bir şekilde başka yerlerde bulundurursanız kullanım sırasında vakit kaybı yaşarsınız. Ancak düzenleyici kullandığınızda dolap ve çekmecelerin içini temizlerken düzenleyicileri kaldırıp altını silmeniz kolay olacaktır. Banyonuzu temizlerken farklı temizlik ürünleri kullanmalısınız. Lavabo ve klozetler için beyazlatıcı etki yaratan ürünleri kullanmalısınız.

Banyo Yüzey Temizleyici Deterjanlar

Banyo en iyi nasıl temizlenmelidir? Sorusu için cam gibi yüzeylerde su lekesini yok etmek için buna uygun ürünler tercih etmelisiniz. Her alandaki zorlu lekeler için deterjanlardan yararlanabilirsiniz. Deneme ve yanılmayla çevrenizin de tavsiyesi üzerine temizlik ürünlerini tercih edip, kullanabilirsiniz.

 

banyo yüzey temizleme araçlarıGünümüzde kurulama gerektirmeyen microfiber bezler bulunmaktadır. Bunları kullanabilirsiniz. Aksi halde deterjanla kurulama, ovma ve durulama gibi işlemler temizliğin uzamasına neden olabilir. Bu yüzden microfiber özellikli bezler çok kullanışlı ürünlerdir. Bulaşık makinenizin parlatıcısıyla duşakabinlerinizi temizleyebilirsiniz veya yağ sökücü kullanabilirsiniz.  Her duş sonrasında banyonuzu düzenli olarak temizlerseniz eğer, uzun süre temiz kalmasını sağlarsınız ve böylece büyük bir temizliğe gerek duymazsınız.

Banyo Temizlik Ürünleri - Mikrofiber Temizlik Bezleri

Ev hanımıysanız, muhtemelen birkaç temel temizlik aracına sahip olmak isteyeceksiniz. Bu araçlar temizlik işlerinizi çok daha kolay ve rahat hale getirecek, ancak mutlaka pahalı olmaları gerekmez. Birkaç temel araç hayatınızı kolaylaştıracak ve pahalı olmalarına gerek kalmayacak. İşte sizin için en iyilerini nasıl seçeceğiniz.

 

banyo yüzey temizleme çeşitleriYeni başlıyorsanız, önce temel bilgileri edinmek iyi bir fikirdir. Mikrofiber temizlik bezleri, yüzeylerin tozunu almak ve silmek için mükemmeldir. Farklı renklerde gelirler ve herhangi bir yüzeyde kullanılabilirler. Toz ve kiri temizlemeleri ve tutmaları kolaydır. Bunlar ucuz bir yatırımdır ve evinizin pırıl pırıl kalmasına yardımcı olabilir. Büyük bir ücret karşılığında, her biri 16 inç x 16 inç boyutlarında birkaç mikrofiber temizlik bezi satın alabilirsiniz. Dekorasyonunuza ve mobilyanızın rengine uygun olarak çeşitli renklerde satın alabilirsiniz.

Mikrofiber temizlik bezleri herhangi bir yüzeyi temizlemek için mükemmeldir. Tezgahları, lavaboları ve tezgahları silmek için kullanabilirsiniz. Mikrofiber bezler 16 inç genişliğindedir ve kiri iyi emer. Ayrıca, tezgahınızı en iyi şekilde tutmanızı kolaylaştıran çıkarılabilir bir bölücüye sahiptirler. Diğer bir seçenek de yüzeyleri silmek için sirke, su ve kabartma tozu karışımından oluşan bir mikrofiber temizleyici kullanmaktır. İyi bir temizlik bezi, tezgahınızdaki çizgileri önlemeye ve onları temiz tutmanıza yardımcı olur. Mikrofiber Temizlik Bezleri harika bir yatırımdır.

 

mikrofiber bezlerPencereleri, aynaları ve diğer yüzeyleri temizlemek için mükemmeldirler. Ayrıca dayanıklıdırlar ve kiri ve tozu iyi tutarlar. Bezler 16'' 16'' ve çeşitli renklerde gelir. Dekorasyonunuza uygun olanı seçebilirsiniz. Bir DIYer iseniz, mikrofiber bezler harika bir seçimdir. Mikrofiber temizlik bezleri, mevcut en iyi mikrofiber temizlik araçlarıdır. Oldukça emicidirler ve yüksek kaliteli bir his verirler. Bezler farklı renklerde mevcuttur ve çeşitli yüzeyleri temizlemek için mükemmeldir. Ev onarımlarında uzmansanız, mikrofiber bez mükemmel bir yatırımdır.

Banyo temizleme ürünü olarak en iyi araçtır. Ev sahipleri için idealdirler. Temizlik işine yeni başlıyorsanız, mikrofiber temizlik bezi harika bir yatırımdır. Tüy bırakmazlar ve çeşitli yüzeylerde iyi çalışırlar. Aslında, bunlar en etkili temizleme araçlarından biridir. Daha deneyimli bir DIYer iseniz, mikrofiber bezler satın almayı düşünebilirsiniz. Eğer bir bütçeniz varsa, bunlar kontrol etmeye değer.

 

mikrofiber bezler ne işe yararMikrofiber temizlik bezi mükemmel bir yatırımdır. Hemen hemen her yüzeyde çalışırlar ve toz ve kiri yakalamak için mükemmeldirler. 16" x 16" boyutlarındadırlar ve çeşitli yüzeylerde kullanılabilirler. Ayrıca ucuzdurlar ve birçok farklı amaç için kullanılabilirler. Mikrofiber bezler günlük temizlik için mükemmel bir seçenektir.

Ayrıca oldukça emicidirler ve tüy bırakmazlar ve çok çeşitli yüzeylerde kullanılabilirler. Mikrofiber temizlik bezi kaliteli ve uygun fiyatlı bir üründür. İnanılmaz derecede emicidirler ve çoğu yüzey için uygundurlar. Üçlü set, mutfağınızın tüm yüzeylerini kaplayacaktır. Bir mikrofiber bez harika bir yatırım olacaktır. Tüy bırakmayan bir mikrofiber bez her evin olmazsa olmazıdır. Bu bezleri çeşitli ev geliştirme mağazalarında veya çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Mikrofiber Temizlik Bezi, her yüzeyde kullanılabilen mikrofiber bir bezdir.

 

temizlenmiş banyo görünümüBir diğer önemli temizlik aracı da mikrofiber bezdir. Çoğu yüzeyde iyi çalışırlar ve tozu ve kiri etkili bir şekilde hapsederler. Mikrofiber bezler 16" x 16" boyutlarındadır ve her türlü yüzeyde kullanılabilir. Bazıları yeniden kullanılabilir ve Amazon'da mevcuttur. Mikrofiber temizlik bezleri pahalı olsa da her kuruşuna değer.

Ayrıca birden fazla temizlik ürünü satın almak yerine mikrofiber temizlik bezi kullanarak çok tasarruf edebilirsiniz. Silecek, önemli bir temizleme aracıdır. Pencereleri ve duşları temizlemek için mükemmeldirler. Kullanım sırasında, bir silecek korunmalıdır. Silecek torbasında saklayarak kolayca değiştirebilirsiniz. Bir ev sahibiyseniz, bir silecek satın almayı düşünün. Bu araçlar çok yönlüdür ve yaşadığınız her yerde kullanılabilir. Mutfakta, banyoda ve hatta garajda kullanılabilirler.

Banyo Temizleme İçin Vileda  Modelleri 

Banyolar için olmazsa olmaz ürünlerden biri olan vileda, kolayca kavranabilen uzun, ince bir tutamağa sahip merdane sistemi aracılığı ile suyu sızan yer silme cihazıdır. Kullanım sırasında zemin silme başlığı uzun sapından dolayı her yere uzanır. Uzun tasarımına rağmen nispeten hafiftir ve sağlam bir his verir. Vileda ile kolayca banyo ve yerler temizlenir. Vileda, iyi performans göstermesine yardımcı olan birçok özelliğe sahiptir. En büyük sorun esnekli. Vileda'nın banyonuz için sorunsuz bir temizlik çözümü olabileceğini akılda tutmakta fayda var. Cihazı kullanmayı öğrenmek kolaydır. Kalite olarak bir kaç modeli vardır, en iyi kalitede olan viledayı almanız sizin için daha mantıklı olacaktır.

 

banyo yer temizlemek için viledaEkonomik olanı alırsanız çok yoğun kullanımda bozulma riski her zaman bulunmaktadır. Vileda'nın uzun bir sapı vardır, bu da onu kullanırken ulaşılmasını zorlaştırır. Sapın tutma kısmı 125 cm yüksekliğindedir, bu nedenle sağlam bir ele sahip olmak en iyisidir. Ünite, herhangi bir rahatsızlığa neden olmadan kısa süreler için taşınabilecek kadar hafiftir, ancak yine de biraz su sıçramasına neden olur. Su tasarrufu özelliği ile Vileda kolayca taşınabilir. Isıtma elemanından çıkan buhar, laminat zemini temizlemek için yeterlidir.

 

banyo yer temizleyicisiVileda uzun bir boşluktur. Zemin başlığı, kullanımdayken önünüzde önemli bir mesafe uzanır. Bu sorunlu olabilir, ancak olması gerekmiyor. Küçükseniz veya sınırlı alanınız varsa Vileda sorun değil. Etrafında manevra yapmak için sadece biraz dirsek alanına ihtiyacınız olacak. Makine ayrıca çok ağırdır, bu nedenle kullanırken başınızı sabit tutmanız önemlidir. Vileda buharı uzundur ve tutacağın tutma alanında 125 cm yüksekliğindedir. Kısa boyluysanız rahat değil. Zemin başlığı da sizden uzakta ancak testilerin yüksekliği ayarlanabilir. Sürahiyi suyla doldurmak kolaydır ve ön tarafında yeşil bir ışık vardır. Hafiftir ve tek elle taşınabilir.

Hepimiz çeşitli lüks temizleyicilerle banyoda kendimizi şımartmayı severiz. Ancak soru şu: Banyo yüzeyleri için hangi temizleyiciler en iyisidir? Bu yazıda, banyo yüzeyleri için en iyi 5 temizleyiciyi tartışacağız. Bu ürünlerin tümü lekeleri çıkarmak ve yüzeyleri taze ve temiz bırakmak için kullanılır.

 

banyo temizlemneKöpük temizleyiciler: Bu ürünler, çok amaçlı paspaslardan aşındırıcı pedli olmak üzere birçok biçimde gelir. Kaliteleri ve etkinlikleri de dahil olmak üzere çeşitli faktörleri göz önünde bulundurarak en iyilerini seçtik. Örneğin, seçtiğimiz formüller cam ve porselen için güvenliyken, krom ve pirinç için olanlar bu malzemelerin hiçbirine zarar vermemelidir.

Ovma kabarcıkları: Bu banyo temizleyicisi basittir ve çeşitli yüzeylerde kullanılabilir. Kokusuz, parabensiz ve biyolojik olarak parçalanabilir. Ovma kabarcıkları, küvet ve duş dahil olmak üzere birden fazla yüzeyi temizlemek için mükemmel bir seçenektir. Ayrıca sabun köpüğünü gidermek ve yüzeyleri pırıl pırıl bırakmak için harikalar yaratırlar. Üstelik iz ve leke bırakmazlar.

 

banyo temizlemeÇamaşır Suyu Bazlı Temizleyiciler: Dezenfektanlar birçok yüzey için etkilidir ancak üretici talimatlarına göre kullanılmalıdır. Çamaşır suyu bazlı temizleme solüsyonları bazı kumaşlara ve yumuşak malzemelere zarar verebilir. Bu nedenle, tercih ettiğiniz temizleyiciyi seçmeden önce etiketi dikkatlice okumanız en iyisidir. Ayrıca kişisel tercihinizi de göz önünde bulundurmalısınız.  

CLR Bazlı Temizleyiciler: Bazı sert kimyasallar içermesine rağmen, CLR bazlı temizleyiciler kireç ve kalsiyum birikintilerini gidermede etkili olabilir. Bu temizleme solüsyonlarından çıkan dumanlar tahrişe neden olabilir, bu nedenle eldivenlerle kullanılmalıdır. Ancak, tüm yüzeyler için uygun olmayabilir.   

Temizleme Spreyleri: Bu temizleme solüsyonları birçok banyo yüzeyi için etkili olabilir. İçeriğindeki kiri, yağı ve bakterileri etkili bir şekilde temizleyebilir ve temizlik sırasında havayı dezenfekte edebilir. Temizleme spreyleri satın almadan önce talimatları dikkatlice okuduğunuzdan emin olun. Banyo çeşitleri ve banyo modellerinin birçoğunda yaygın bir biçimde temizleme spreyleri sıklıkla tüketilen hijyen malzemesidir.

 

banyo temizleme ürünleriKöpük Temizleme Spreyi: Bir başka popüler banyo temizleyicisi olan köpük temizleme spreyi, gözeneksiz yüzeylerde en iyi sonucu verir ve zorlu kirler için etkilidir. Fayans, plastik ve paslanmaz çelik gibi yüzeyler için en iyisidir.
Dezenfekte Mendilleri: Bu mendiller yüzey bakterilerinin %99,9'unu yok eder. Ayrıca hızlı temizlik için harikadırlar ve lekeleri, çizikleri giderebilirler. Bu ürünler aynı zamanda banyolarda can sıkıcı bir sorun olan küfü de giderebilmektedir. Banyo yüzeyleri için en iyi temizleyiciler, pırıl pırıl temiz bir banyo elde etmenize yardımcı olacaktır.  

Sıvı Banyo Temizleyici: Bu, inatçı banyo lekelerini ve kireç birikimini giderebilen güçlü bir temizleme çözümüdür. Sabun köpüğü ve kireç tortuları gibi sert lekeleri kalıntı bırakmadan çıkarır. Fayansları veya şeffaf camı bozmaz, ancak inatçı lekeleri çıkarmak için biraz dirsek yağı uygulamanız gerekir. Ayrıca cam da dahil olmak üzere çeşitli diğer banyo yüzeylerinde iyi çalışır, bu nedenle sert su sorunu olan banyolar için idealdir.


Sihirli Temizlik Süngeri: Bu banyo temizleme solüsyonu inatçı lekeler için harikadır ve çeşitli kokularda bulunabilir. Kullanımı kolaydır ve önceden nemlendirilmiş temizleme pedleri içerir. Pedi temizleyici ile nemlendirin ve kalıntıları temizlemek için yüzeyi silin. Lavabo, küvet ve seramik karo için mükemmeldirler. Ayrıca su bazlı formülasyonları duş kapıları, cam ve fayanslarda kullanılabilir. Banyonuzun temizliği sağlığınız için önemlidir. Banyolar parazit, nem gibi etmenlere açık alanlardır. Bu yüzden zeminin ıslak olmaması gerekir. Düzenli olarak her banyo ve duş sonrasında banyonuzu derinlemesine temizlemelisiniz. Banyolar bir yandan kişisel temizliğin gerçekleştiği hijyen alan olmasının yanı sıra aynı zamanda kişilerin bakımını yaptıkları, dinlenerek motive olduğu yerlerdir.

Soru Sor

Security Code

*Lütfen zorunlu alanları doldur...

BENZER İÇERİKLER