Banyo Yenileme Fikirleri

Banyo Yenileme Fikirleri

Banyo yenileme ne kadar tutar?, Banyo yaptırmak ne kadar tutar 2022?, Banyo fayans yerine ne yapılabilir?, Banyo küçük nasıl Kullanışlı hale gelir? hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için, içeriğe göz atabilirsiniz!

Banyonuz eskiyse ve bu yüzden yenilemeyi düşünüp değişiklik yapmak istiyorsanız bazı fikir çözümlerini göz önünde bulundurarak işe başlayabilirsiniz. Bu değişimi bütçenizi zorlamadan kolaylıkla yapabilir ve yeni bir banyoya kavuşabilirsiniz. Banyolar güne başlarken ve günü sonlandırırken sık sık kullandığımız özel yaşam alanlarımızdır. Bu alanların temizlik açısından son derece hijyenik olması gerekir. Bir banyoyu hijyenik bir şekilde kullanmak için banyonun konforlu ve düzenli olması gerekir. Konforlu kullanım banyonun temiz görünmesini sağlar.

 

banyo yenileme fikirleri

 

Duvarlarınızı Yenileyin

Duvarlar banyoda ilk dikkat çeken yerlerdir. Duvarlarda yapacağınız en ufak bir değişiklik banyonun atmosferini değiştirir. Banyo duvarlarınızı yenilemek maliyet olarak yüksek olsa da doğru karo seçimleriyle banyonuza estetik ve şıklık katacaktır. Ancak banyonuzun fayanslarını değiştirmek yerine onları istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Suya dayanıklı olan akrilik boyalarla fayanslarınızı boyayabilirsiniz. Fayans boyama işleminde akrilik, epoksi ve yağlı boyalar kullanılmaktadır. Bu boyaların kullanımı pratik ve rahattır.

 

banyo yenileme

 

Yüzeye çabuk yapışan ve kuruyan ürünlerdir. Boyama işleminden önce fayanslarınızı her tür pislikten, kirden ve kalıntıdan arındırmayı unutmayın. Temiz ve yüzeye boyayın daha iyi yayıldığını bilmelisiniz. Temizlik aşamasından sonra iki kat boya sürmeniz gerekir. Ardından cila uygulaması yapmalısınız. Stencil uygulamasıyla birlikte duvarlarınızdaki fayanslara şekiller, desenler yapabilirsiniz. Banyonuz dar ve küçükse beyaz, ekru, gümüş rengine boyayabilirsiniz. Dilerseniz duşa kabin veya klozetin arka bölümünü farklı bir fayansla döşeyebilirsiniz. Bu şekilde bir odak noktası oluşturabilirsiniz. İsterdeniz duvarlarınıza suya ve neme dayanıklı olan straforlarla kaplayabilirsiniz böylece banyonuzu pratik bir şekilde yenilemiş olursunuz.

Depolama Çözümleri

Banyolarda konfor ve düzen çok önemlidir. Kullanılmayan ürünleri banyonuzdan atın. Şayet lazım olacak ürünlerse onları düzenleyebileceğiniz depolama alanları yaratmalısınız. Küçük ve dar banyolarda düzen ve depolama sorunu çok yaşanmaktadır. Bunun için saklama alanları oluşturmalısınız. Banyo dolapları, düzenleyicileri veya rafları yapabilirsiniz. Klozet arkası, duş altına, lavabo üzerine monte edebilecek hazır köşe raflar bu gibi durumlar için ideal ürünlerdir. Her bütçeye uygun maliyetle satılan ürünler olduğu için rahatlıkla temin edebilirsiniz.

 

yeni banyo modelleri

 

Banyo dolaplarının birçok çeşidi vardır. Banyodaki alanı daha tasarruflu kullanmak ve güzelleştirmek için banyo dolaplarını kullanabilirsiniz. Takım olarak alabileceğiniz banyo aksesuarlarını seçerken banyonuzun dekoruna uygun olan modelleri seçmelisiniz. Asmalı banyo dolapları en çok tercih edilen ürünlerdir.

Banyo aksesuarlarının yanı sıra bibloları kullanarak banyonuza renk katabilirsiniz. Bu ürünleri raflara veya banyo dolabının önündeki raflara koyabilirsiniz. Dilerseniz hava bitkisi gibi ürünleri kullanabilirsiniz. Ahşap objeler de ekleyebilirsiniz.  Banyonuzun tarzına uygun paspas gibi tekstil ürünlerini kullanabilirsiniz. Banyonuz açık ve ferah bir renkse ekru, gümüş grisi veya açık mavi tonlarında paspas modellerini kullanabilirsiniz. Banyonuz dar ve küçükse yuvarlak profile sahip paspasları kullanmalısınız. Büyükse asimetrik veya dikdörtgen olan paspaslar çok güzel duracaktır.

 

yeni banyo lavabo modelleri

 

Duş Başlıkları ve Bataryalar

Banyonuza şıklık ve farklılık kazandıran hiç kuşkusuz duş balıkları ve bataryalardır. Bu ürünleri alırken fonksiyonel ve dekoratif olmasına dikkat etmelisiniz. Bataryalarınız ve duş başlıklarınız eskimişse banyonuzun tarzına göre seçim yaparak bu ürünleri alabilirsiniz. Modern bir banyo stiline sahipseniz gümüş veya siyah rengindeki bataryaları ve duş başlığını alabilirsiniz. Banyonuz klasik ve avangart tarzda bir banyo ise gold ve işlemeli bataryaları kullanmalısınız.

 

banyo yenileme duş başlıkları

 

Aydınlatma Ürünlerini ve Aynaları Kullanın

Banyo aplik modelleri ve aydınlatma fikirleri banyoya derinlik kazandıran ve ışıltılı gösteren ürünlerdir. Banyonuza arkadan LED ışıkla donatılmış, çerçevesiz oval veya asimetrik aynaları kullanabilirsiniz. Dilerseniz banyo dolabınızın etrafında spot ışıklar yerleştirebilirsiniz. Tavan hatlarında gömme aydınlatma sistemini kullanabilirsiniz. Banyo dolaplarının her iki yanına aplik monte edebilirsiniz. Küvet alırken ayaklı olan modelleri kullanabilirsiniz. Klozet seçerken de asma klozetlerden alabilirsiniz.

Bir Banyo Ne Kadara Yenilenir?

Banyo tesisat aksesuarlarına dokunmadan, banyo duvar kağıdı ve döşenmiş banyo fayans modellerinin değiştirilmesini istiyorsanız dar ve küçük banyo modelleri için banyo yenileme fiyatları 4 bin TL ile 6 bin TL arasında değişim göstermektedir. Modern banyo tasarımları ve 2023 yılında trend olacak banyo modellerine uygun yeni banyo dekorasyonunun maliyetleri 11 bin TL ile 20 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Modern banyo modelleri ve tasarımlarının kullanışlı dizayn edilmesi uzun süreli ve tasarrufludur. Banyo yenileme fikirleri için, modern banyo tasarımlarından yararlanabilirsiniz.

 

banyo yenileme fikirleri

 

Banyo Dekorasyonunda Fayans Yerine Ne Olabilir?

Banyo dekorasyonunda döşenmiş banyo fayans modelleri ile duvar fayanslarınız aynı stil olmasın diyorsanız; banyo duvar kağıdı modellerine göz atabilirsiniz. Banyo duvar kağıdı modellerinin birbirinden farklı şekil ve rengi mevcut bulunmaktadır. Zevklerinize ve banyo dekorasyon fikirleriniz ile uyum sağlayacak banyo duvar kağıdı modelleri için modern banyo tasarımında kullanılan banyo duvar kağıdı seçimlerini değerlendirebilirsiniz.

 

banyo yer zemin

 

Banyo Zemini Neyle Kaplanır?

Banyo zemini kaplaması için üretilmiş birbirinden farklı malzeme çeşidi mevcuttur. Alternatif olarak döşenmiş banyo fayans modelleri en iyi banyo zemini malzemeleridir. Bunun haricinde çini, doğal taş, laminat parke, taşlı ve straforlu duvar kağıtları banyo zeminleri için uygun alternatifler içerisindedir.

Soru Sor

Security Code

*Lütfen zorunlu alanları doldur...

BENZER İÇERİKLER