Banyo Duş Perdesi Modelleri ve Aksesuarları

Banyo Duş Perdesi Modelleri ve Aksesuarları

Banyo duş perdesi modelleri ve aksesuarları; banyo duş perdesi seti' tasarımları küvet ve banyo teknesine.. dekoratif şıklık katmak isteyen kullanıcıların, tercih ettiği, banyo dekorasyon havasına şık tamamlayıcılık sunan; aksesuarlardır!

Banyo Perde ve Aksesuarları

Banyo perde ve aksesuarları banyonuzda kabin yerine kullanabileceğiniz ürünlerden oluşmaktadır. Birbirinden şık ve estetik perde modellerinden kendiniz için uygun olan modeli alabilirsiniz. Banyo perdelerinin en önemli işlevi duş ve küvet alanı dışında kalan bölümün sudan korunmasını ve mahremiyet sağlamasıyla birlikte, perdeler, banyoya dekoratif bir hava da katmaktadır. Fonksiyonel bir ürün olan banyo perdeleri aynı zamanda banyonuzda değişim yapmak için kullanabileceğiniz ürünlerdir. 

 

banyo duş perdesi modelleri

 

Banyo Perde Modelleri 

Banyo perdeleri, duş ve küvet teknelerinin vazgeçilmez parçalı olup zemini ve banyo eşyalarını sudan korurlar. Banyo dekorasyonunuza renk katmak için birbirinden renkli ve desenli banyo perdeleri arasından kendi zevkinize ve banyonuzun dekoruna uygun olan modelleri alabilirsiniz. Banyo perdeleri genellikle polyester ve vinil kumaşlardan yapılmaktadır. Suya karşı dayanıklıdır. Perdelerde kullanılan kumaşlar leke tutmayan özelliğe sahiptir. Çamaşır makinesinde yıkanabilmeleri sayesinde pratik ve hijyenik kullanım imkanı sunar. Modellerde kullanılan malzemeler antibakteriyel kumaşlardan üretilir. Böylelikle nemden kaynaklı küf oluşumunu engeller. Perdeler halka delikli şekilde tasarlanmıştır. Halkalarla beraber bazıları askı borusunu da içerek set şeklinde kullanıcılara sunulur. Banyo perdesi satın alırken duş ve küvet teknenizin ölçülerine uygun model almalısınız. Askı boruları, genellikle iç içe geçmeli yaylı sisteme sahip olduğu için uzunluğu asılacak alana göre ayarlanabilir.

 

banyo duş perdesi nasıl olmalıdır?

 

Günümüzde dijital baskı yöntemiyle banyo perdelerinde desenler oluşturulmaktadır. Kaliteli desen modelleriyle sizlerde kendinize uygun olan bir modeli seçebilir ve banyonuza renk katabilirsiniz. Beyazın hakim olduğu perdeleri satın alarak banyonuzda ferah bir görüntü oluşturabilirsiniz. Açık renkli, deniz, balık, kum desenlini tercih edebilirsiniz. Deniz ve kumsal desenli duş perdeleri özellikle yazlık evler için ideal ürünlerdir. Banyo perdesi modelleri arasında en çok tercih edilenler ise çiçek ve bahar temalarının olduğu modellerdir.

Beyaz veya krem fon üstüne yüksek kaliteli çiçek desenlerini banyonuz için kullanabilirsiniz. Banyo perdesi desenleri içinde bulunan hayvan temalı banyo perdeleri özellikle hayvanseverler için ideal modeller arasındadır. Çocuklarında sevebileceği modellerdir. Banyo dekorasyonunda ferah ve rahatlatıcı etki yarattığı için beyaz rengin kullanıldığı modeller daha çok tercih edilmektedir. Banyonuzda tek renk fon olarak kullanılmışsa eğer manzaralı koyu renk perdeleri tercih edebilirsiniz. Böylece banyonuzda odak noktası oluşturabilirsiniz. Birbirinden iddialı ve tıpkı bir tablo görünümündeki manzaralı banyo perdelerini seçebilirsiniz. Sadelikten hoşlanıyorsanız eğer desensiz olan modelleri de tercih edebilirsiniz. 

 

banyo duş perdesi yıkanır mı?

 

Banyo dekorasyonuna uyumlu renk ve desen seçimi yapmaya özen gösterin. Benzer renk ve temalar yardımıyla bütünlük oluşturabilirsiniz. Kontrast seçimlerle sıra dışı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Perde satın alırken tekne ebatlarını, yerden yüksekliğini, duş alanını göz önünde bulundurmalısınız. Duş teknesi yoksa yere ekstra uzun bir perde tercih ederek zemini su birikintisinden uzak tutabilirsiniz. Duş alanının büyüklüğüne göre tek veya iki kanat kullanmanız gerekecektir. Banyo perdesi alırken duş teknenizin şekline uygun köşeli veya düz almanız gerekecektir. Perde borularının büyük bir bölümü montaj gerektirmeyen iki duvar arasında kolayca sabitlenen özelliklere sahiptir. Montaj gereken bir model alacaksanız eğer duvara veya fayansların uygunluğunu kontrol etmeyi unutmamalısınız. Genellikle 200 cm olan perdelen tek parça oluşan perdelerdir. Küçük ve dar bir banyonuz varsa düz beyaz perdeleri kullanmalısınız. 

 

banyo duş perdesi nasıl yıkanmalıdır?

 

Banyo Perdesi Çeşitleri

 • Raylı Duş Perdesi
 • Halkalı Duş Perdesi
 • Köşeli Duş Perdesi
 • Stor Duş Perdesi
 • Kaplama Duş Perdesi
 • Kağıt Duş Perdesi
 • Plastik Duş Perdesi
 • Mermer Desenli Duş Perdesi
 • Organze Banyo Duş Perdesi
 • Vual Banyo Duş Perdesi
 • Tül Banyo Duş Perdesi
 • Jakarlı Banyo Duş Perdesi
 • Saten Banyo Duş Perdesi
 • Polyester Banyo Duş Perdesi
   

  banyı duş perdesi modelleri

 

Duş Perdesi Yıkanır mı ?

Plastik, kaplama, polyester, köşeli ve stor banyo perde modelleri silinerek temizlenmelidir.  Form ve yapısından dolayı, bozulmaya ve uzun ömürlü kullanıma özen göstererek,  bu çeşit ve modeldeki banyo perdelerini elde silme yöntemi ile temizleyebilirsiniz.  Bunun dışında saten banyo duş perdesi, mermer desenli banyo duş perdesi, organze banyo duş perdesi, tül banyo duş perdesi gibi modelleri 30 derecelik ayarda çamaşır makinesine atabilirsiniz. Tekstil duş perdesi modelleri ve farklı kumaş çeşitlerini düşük ısı ayarı ve yumuşatıcılar ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. 

 

banyo duş perdesi çeşitleri

 

Duş Perdesi Ne İşe Yarar?

Duş perdeleri banyo dekorasyon ürünleri içerisinde olup, banyonun bütüncül görünümüne şık ve estetik hava katar, bunun dışında duş teknesinin etrafını daha esnek örtü ile örtmek isteyen kullanıcılar, kendi banyo dekorasyonunu oluşturan ve kendi stiline göre stil oluşturan yarı açık banyo duşakabin modellerini tercih eden bireylerin kullandığı perdelerdir. Banyo duş perdeleri dayanıklı ve sağlam olan, rengarenk tasarımlarda mevcut ürünlerdir. 

 

banyo duş perdesi

 

Banyo Duş Perdesi Kaç Günde Bir Yıkanmalıdır?

Banyo alanları çok aktif kullanılan kişisel bakımın gerçekleştiği bölgeler içerisinde olduğu için ayda 1 kez düşük ayarda yıkanması önerilir. Plastik banyo duşakabin perde modelleri ve stor perdeler 2 haftada 1 silinmelidir. 

 

Banyo Duş Perdesi kaç günde bir yıkanmalıdır?

 

Duşakabin Yerine Ne Kullanılır?

Geçmiş zamanda duşakabin modelleri ve duş teknelerinin önü açık modelleri daha trend idi... Bundan sebep daha ekonomik ve ucuz fiyatlara banyo dekorasyon ürünleri banyo aksesuarları, banyo dolapları gibi mobilyaları duş perdesi modelleri ile bütünleştirip, duşakabin yerine cam paravanlar, duvar paravanlar, küvet veya sadece tekne tercih ediliyordu. Duşakabin modelleri yerine günlük hayatta ve güncel banyo dekorasyon fikirlerinde de kendi banyo tasarımınıza perde modellerini ekleyebilirsiniz. 

 

banyo duşakabin yerine ne kullanılır?

Soru Sor

Security Code

*Lütfen zorunlu alanları doldur...

BENZER İÇERİKLER