Kullanışlı Banyo Alanları

Kullanışlı Banyo Alanları

Banyo modelleri nelerdir? Küçük banyo fikirleri; banyo tasarımları, banyo dekorasyonu, dar uzun banyo modelleri; ve 4 metrekare banyo modelleri hakkında detaylı bilgi alığ, banyo düzenlemesi yapmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

4 Metre Banyo Modelleri

Kullanışlı banyo alanları, küçük ve büyük dekorasyonunda kullanılan banyo aksesuar ve mobilyalarını kapsayan ürün ve dekorasyon örneklerini temsil eder. 4 metrekare banyo modelleri özellikle dar ve küçük banyoya sahip evler için ideal modellerdir. Genellikle yeni evlerde diğer odalarda büyük alan yaratmak için banyolar küçük olarak tasarlanmaktadır. Küçük banyoların konforlu ve rahat bir şekilde kullanılması için doğru bir şekilde dekore edilmesi gerekmektedir. Uygun renk ve ürünlerle mükemmel bir banyo tasarımı yapabilirsiniz.

 

4 mt banyo alanları

 

Bir banyoyu pratik bir şekilde kullanmak için banyo tasarımı önemlidir. Banyonuz 4 metrekare olsa dahi mükemmel dekorasyonla estetik ve şık hale getirebilirsiniz. Banyolarda tesisatlar evin ilk yapım aşamasında döşenmektedir. Küçük banyolarda kapı dışa doğru açılmalıdır. Bu durum banyoda ek bir yer tasarrufu sağlamaktadır. Banyolar güne uyandığımızda ilk uğradığımız yerlerdir.

Bu alanlar gün içinde çok sık kullandığımız fonksiyonel ve hijyen olması gereken özel alanlardır. Banyolarda temizliğe önem vermediğinizde böceklenme ve nem gibi olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle her kullanım sonrasında iyice temizlemelisiniz. Banyoların düzenli ve temiz görünmesi için uygun ürünlerle bütünleşmesi gerekir. Lavabo, klozet, duşakabin, batarya, küvet gibi ürünlerle birbirini tamamlaması gerekir. Geniş ve büyük banyoların dekorasyonunu yapmak kolaydır ancak küçük ve dar alana sahip olan yerlerde banyoları düzenlemek kolay olmayabilir. Bunun için ipuçlarını bilmeniz yeterli olacaktır. 

 

küçük banyo alanı

 

Klasik banyolarda lavabo ve tuvalet kapının karşısına yerleştirilmelidir. Böyle tam boy bir banyo kurmuş olursunuz. Buna ek olarak ısıtılmış bir havlu askısının serbest bir duvara monte edebilirsiniz. Bu düzenlemenin dezavantajı tuvalete az yer ayrılmasıdır. Dar ve küçük banyolar için açılı duşakabinler kullanışlı duracaktır. Böylece tuvalet ve banyonun geniş bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır. Küçük banyolarda menteşeli raflar çok kullanışlı duracaktır. Duvarların uzunluğu girişin yerini ve banyonun düzenini etkileyen faktördür. Banyoda çamaşır makinesi bulundurmak istiyorsanız tam boyutlu bir ürün almalısınız. Duvara gömülü küvetler kullanabilirsiniz. 

 

banyo modeli

 

Banyo Alanları Nasıl Daha Geniş Gösterilir?

  • Banyo aydınlatma ve ışık seçiminde LED banyo aplikleri kullanarak banyo alanlarını daha geniş gösterebilirsiniz. 
  • Banyo aynası modelleri seçimini duvara monte kare ayna çeşitlerinden faydalanın.
  • Duvara gömme klozet ve kapaklarını tercih edin.
  • Banyo aksesuarlarını çok fonksiyonlu seçin.
  • 2 bölmeli banyo dolabı modellerinden yana seçim yapın, 
  • Yapışkanlı banyo askılık modellerini kapının yakınına monte edin
  • Banyo çamaşır sepeti ve depolama çözümlerini yan yana dizayn edin.
  • Banyo paspas modellerini tekli ve uzun desenli seçin.
  • Banyo sabunluk modellerinde paslanmaz metal banyo aksesuar malzemeleri kullanın.
 

banyo dekorasyonu

 

Depolama ürünlerini dikey alana yerleştirebilirsiniz. Küçük banyolar için 170-220 cm uzunluğunda dikdörtgen küvetler uygun olacaktır. Zeminin suyla teması yüksek olacağı için neme ve suya dayanıklı laminant, halı ve ahşap tahtalar kullanmalısınız. Kalitesiz ürünler tercih etmemelisiniz. Zemin için en uygun malzemeler seramik karolar ya da porselen karolardır. Karo seçiminde renk olarak beyaz, ekru veya koyu ve açık renkleri birlikte kullanabilirsiniz. Altıgen taş, fayans veya parke kullanabilirsiniz.

Küçük banyolar için 3D tasarıma sahip efektli zemin oluşturabilirsiniz. Çiçek, deniz kabukları, deniz, balıklar, çakış taşları gibi efektlerden oluşan 3D tasarımları kullanabilirsiniz. Küçük banyolar için küçük desenler kullanmalısınız. Büyük desenler banyonuzu basık gösterir. Duvar dekorasyonu için neme karşı dirençli ürünleri kullanmalısınız. Duvarlarda seramik karolar kullanabilirsiniz

 

dar banyo

 

Banyo dekorasyonunda genellikle gri, beyaz, siyah, kahverengi ve mavi tonları kullanılmaktadır. Bu renkler modern ve ferah bir atmosfer oluşturmaktadır. Banyoda trend olarak klasik, geleneksel, modern banyo, İskandinav ve avangart stiller kullanılmaktadır. Dekorasyon banyonun alanına uygun bir şekilde yapılmaktadır. Banyoda kullanacağınız açık renkler alanı daha geniş gösterecektir. Küçük ve dar banyolarda tavan sınır hatlarında gömmeli LED aydınlatma ürünleri kullanılmalıdır. Aynalar oval veya yuvarlak arka bölümleri de LED ışıklı olması gerekir. Banyonuzda vitrifiye seçerken köşeli modelleri tercih etmelisiniz. Böylece daha rahat bir şekilde hareket etmiş olursunuz. Dilerseniz kırılmaz cam bölmeleriyle yeterli alan oluşturabilirsiniz. Minimalist ve sade ürünleri kullanmalısınız. Asma klozet, asma banyo dolabı, demonte lavabolar kullanabilirsiniz. Duvarlara çoklu raflar ekleyebilirsiniz. Bu raflara mumluklar, buhurdanlıklar, yapay çiçek ve biblolar yerleştirebilirsiniz. 

 

modern banyo tasarımı

 

Duşakabinli Banyo Modelleri

Duşakabinler banyo alanlarına dekoratif şıklık kazandıran yaşam alanları için rahatlatıcı özel oda niteliğini taşıyan banyoya dekoratif hava katan armatürleri yansıtır. Banyo mobilyaları içerisinde popüler olan duşakabinler küvet modellerine göre her alan için uygun olan, dar banyo alanları ve geniş banyo alanları için ideal banyo mobilya seçimlerindendir. Duşa kabinli banyo modellerinde duş başlığı, duş seti takımı, duş spiralleri, duş teknesi ve duş menfezi bulunmaktadır. Duşakabinin genişlik ve ölçülerine göre alanı özelleştirebilir, kendi zevklerinize uygun duşakabin banyo modellerinin hakim olduğu yenilikleri döşeyebilirsiniz.

 

duşakabin banyo modelleri

 

Kullanışlı Küçük Banyo Modelleri

Kullanışlı küçük banyo modelleri, dar ve portatif banyolarda görkemli görünüm elde etmenizi sağlayan birbirinden farklı stile katkıda bulunur. Dekorasyonu en iyi şekilde yansıtmak için çok geniş banyo alanları olmazsa olmazlardan değildir. Kullanışlı küçük banyo modelleri ile alanı olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Duvara monte banyo dolapları ve alanda fark yaratacak banyo tavan armatürleri ile kullanışlı ve daha büyük görünüme sahip banyo dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Banyo armatürleri ve klozet modellerini seçiminiz doğru yapılırsa kullanışlı küçük banyo modelleri ile harikalar yaratabilirsiniz. 

 

kullanışlı banyo

 

Banyo Modelleri ve Fiyatları

Banyo modelleri alanın genişliğine dekorasyonda kullanılan banyo duvar kağıtları, banyo aydınlatma armatürler, banyo duş armatürler, klozet ve kapakları, yer zemin döşemeleri gibi birbirinden farklı mobilya ve tasarımlara bağlıdır. Sadece alanda değişiklik yapmak istiyorsanız, yeniliğe banyo duvar kağıtları seçimi ile başlayabilirsiniz. Banyo modellerinin fiyatları kullanılacak malzeme ve tadilat yapılacak banyo aksesuarlarına göre değişiklik göstermektedir. Kırmadan banyo tadilatı yapmak istiyorsanız 4 ile 6 bin TL arasında banyo zemin döşemeleri ve duvar kağıdı seçimlerini yenileyebilirsiniz. Komple modern banyo tasarımı yapmak istiyorsanız, 15 ile 22 bin TL arasında fiyat aralıklarına sahip kendi fikirlerinizin ön planda olduğu banyo modellerini dizayn edebilirsiniz. 

Soru Sor

Security Code

*Lütfen zorunlu alanları doldur...

BENZER İÇERİKLER